Založení klubu

V létě 2014 přišel 5ti letý syn Ládík ze školky, že měli návštěvu kouzelníka a poprosil mě: „Tati, nauč mě kouzli!“ Vytáhl jsem ze spodního šuplíku knížku s návody kouzel, z komody krabici s dětskými triky a ze sklepa svoji kouzelnickou hůlku.

Kouzlení začalo…

Ve stejném čase jsem se scházel v hospůdce v Nemošicích s Alešem a ukazoval mu především karetní triky, které jsem ovládal, ale také kouzla s mincemi. Aleše kouzelní natolik nadchlo, že se chtěl scházet častěji, vyptával se na provedení triků a sám procházel internetové stránky o kouzlech a magii. Scházeli jsme se každý čtvrtek v hospůdce.

Čas pomalu plynul…

Věděl jsem, že u nás v Nemošicích bydlí kouzelník pan Julius Nemeš a byť to bylo k panu Nemešovi přes tři ulice, nikdy jsem se s ním za celých 30 let nesetkal. Až tento vhodný čas přišel, s Ládíkem jsme se u July zastavili a začali spolu Julka u něj doma navštěvovat. Julek navrhl, ať seženeme místo a také adepty na učení kouzlení. A bude nás učit kouzlit. S vážnými zájemci bude nacvičovat čísla k soutěžím … Rekvizit bylo a je spousty! Uprostřed měsíce května přijel na návštěvu kouzelník Jan Adamec, i on byl celou dobu zainteresován do našeho kouzlení. Byl pomocníkem, rádcem i přítelem.. V pátek okolo poledne jsme se sešli u jednoho stolu a společně se rozhodli založit klub. A tak jsme dne 15.5.2015 já, Julius Nemeš, Aleš Šafařík a Jan Adamec sepsali ustavující schůzi a založili klub – Pardubický klub kouzel a magie. Na schůzi jsme se dohodli, že je nutné sehnat místo pro scházení, kouzlení, cvičení, promítání DVD akcí kouzelníků, ale i místo pro muzeum expozici starých rekvizit..

.. ale to není vše, to je jen začátek velkého kouzelnického projektu plného kouzel, magie a iluzí ..

Čas plyne a my připravujeme kouzelnické zážitky..

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. Logo
Náš dárkový poukaz na Darujpoukaz.cz Pardubice - žijeme kulturou!
Klub dárců
Pardubice - žijeme kulturou!
739 337 383
info@klubkouzel.cz
IČO: 05439655

Jana Palacha 473
530 02 Pardubice

Spisovná značka: L 10910 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové
Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů