Naše muzeum kouzel Vám nabízí

Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Rádi bychom vám představili expozici kouzelnických pomůcek, aparátů, rekvizit a iluzí, se kterými kouzlili naši předci a průkopníci českého kouzelnictví, galerii starých litografických plakátů, kouzelnických programů a fotografií kouzelníků. Rádi bychom vás seznámili s desítkami kouzelníků působících v letech minulých, ale i současných především na našem území České republiky, ale i zahraničí, Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska i Ameriky.

Především díky dlouholeté sběratelské činnosti českého kouzelníka a sběratele Pavla Langera, badatele Libora Štengla, inspiraci kouzelníka a sběratele Jardy Zacha a díky spolupráci Margo Grootveld, ženy bývalého zahraničního sběratele, jsme mohli tuto sbírku sestavit a exponovat. Vytvořili jsme expozici různých oblastí moderní magie, jako jsou salonní kouzelnictví, mikromagie, karetní magie, jevištní magie, mentální magie, manipulace, eskamotérství i jevištní iluze.

Vedle vybudování tohoto soukromého muzea kouzel nadále vyvíjíme činnost sběratelskou, badatelskou a chystáme také vydávání publikací. Expozice má také svůj edukativní potenciál. Rozvíjí kulturní vzdělanost, inspiraci, kreativitu, ale i motivaci.

Expozice kouzelnických pomůcek, aparátů a rekvizit z celého světa je jediná nejkomplexnější a nejrozsáhlejší v České republice srovnatelná minimálně s evropskou úrovní! U nás nahlédnete pod pokličku kouzelnického řemesla a naučíte se jednoduchá kouzla pro pobavení svých blízkých a přátel …

Pravidelné komentované prohlídky muzea pro MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ s doprovodným programem *

Tyto speciální prohlídky se konají každé úterý a čtvrtek od 9 a 13 hodin, a jsou určeny pro především pro školy, ale i školky. Prohlídka expozice s doprovodným programem trvá od 50 minut až 1,5h, dle zájmu dětí. Objednané školní skupiny získávají průvodce v kostýmu kouzelníka, který děti provede cca půl hodiny muzeem, zasvětí do historie kouzelnictví a příběhů o kouzlech, zakouzlí, provede kouzelnickou scénou a nabídne též staré kouzelnické listy nejznámějšího českého kouzelníka a průkopníka kouzelnictví ČSR Karliniho.

Tuto prohlídku lze zpestřit o doprovodný program kouzelníka přímo na jevišti. (* doprovodný program ve formě kouzelnického představení není omezený počtem osob).

Po prohlídce a kouzelnickém představení je možno si zakoupit drobná kouzla již od „desetikoruny“, větší triky i upomínkové předměty.

Vzhledem k omezené kapacitě(64 míst) je nutné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas a zarezervovat si místa.

Rezervace míst

Ceník vstupného:

Děti do 6 let 70,- Kč
Děti od 6 - 18 let 90,- Kč
Studenti od 18 - 26let 110,- Kč
Učitel nad 15 dětí ZDARMA ostatní 150,- Kč / osoba

Prohlídka musea pro veřejnost

Chcete si jen projít museum? Využijte otevírací dobu určenou pro veřejnost.

Út  09:00-12:00, 13:00-17:00 průvodce i kouzelník

St  09:00-12:00, 13:00-17:00

Čt  09:00-12:00, 13:00-19:00 (od 14:00 - 19:00 průvodce i kouzelník)

Pá  09:00-12:00, 13:00-17:00

So  09:00-12:00, 13:00-17:00 průvodce i kouzelník

Ceník vstupného:

Děti do 4 let ZDARMA
Děti od 4 - 6 let 70,- Kč
Děti od 6 - 18 let 90,- Kč
Dospělá osoba 170,- Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 390,- Kč
Skupiny nad 15 osob 90,- Kč / osoba
ZTP 50,- Kč + doprovod zdarma

Ceník vstupného je bez průvodce kouzelníka! Ale kdo ví ? "Možná bude i kouzelník ..."

Informace pro skupiny

Skupiny lze objednat rovněž mimo otevírací dobu, a to se 14ti denním předstihem! Skupina nad 15 osob má 20% slevu na vstupném. Je však nutné počítat s maximálním počtem 30 osob vzhledem k omezenému prostoru. Popřípadě „na etapy“. Průvodce kouzelník je zpoplatněn paušální částkou 590 Kč.

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. 739337383
info@klubkouzel.cz