Naše muzeum kouzel Vám nabízí

Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Rádi bychom vám představili expozici kouzelnických pomůcek, aparátů, rekvizit a iluzí, se kterými kouzlili naši předci a průkopníci českého kouzelnictví, galerii starých litografických plakátů, kouzelnických programů a fotografií kouzelníků. Rádi bychom vás seznámili s desítkami kouzelníků působících v letech minulých, ale i současných především na našem území České republiky, ale i zahraničí, Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska i Ameriky.

Především díky dlouholeté sběratelské činnosti českého kouzelníka a sběratele Pavla Langera, badatele Libora Štengla, inspiraci kouzelníka a sběratele Jardy Zacha a díky spolupráci Margo Grootveld, ženy bývalého zahraničního sběratele, jsme mohli tuto sbírku sestavit a exponovat. Vytvořili jsme expozici různých oblastí moderní magie, jako jsou salonní kouzelnictví, mikromagie, karetní magie, jevištní magie, mentální magie, manipulace, eskamotérství i jevištní iluze.

Vedle vybudování tohoto soukromého muzea kouzel nadále vyvíjíme činnost sběratelskou, badatelskou a chystáme také vydávání publikací. Expozice má také svůj edukativní potenciál. Rozvíjí kulturní vzdělanost, inspiraci, kreativitu, ale i motivaci.

Expozice kouzelnických pomůcek, aparátů a rekvizit z celého světa je jediná nejkomplexnější a nejrozsáhlejší v České republice srovnatelná minimálně s evropskou úrovní! U nás nahlédnete pod pokličku kouzelnického řemesla a naučíte se jednoduchá kouzla pro pobavení svých blízkých a přátel …

Komentované prohlídky muzea kouzel pro školy a školky s doprovodným kouzelnickým představením *

Tyto speciální komentované prohlídky Muzea kouzel se konají dle telefonické domluvy od pondělí do pátku, a jsou určeny pro především pro školy, školky i školní družiny. Prohlídka kouzelnických rekvizit s doprovodným programem trvá od 50 minut až 1,5h, s možností zakoupení jednoduchých kouzel. Objednané školní skupiny získávají průvodce, který děti provede cca půl hodiny muzeem, zasvětí do historie kouzelnictví a příběhů o kouzlech, zakouzlí, provede kouzelnickou scénou.

Tuto prohlídku lze zpestřit o doprovodný program kouzelníka - kouzelnické představení přímo na jevišti. Dále mikromagie – kouzla z blízka.

Po prohlídce a kouzelnickém představení je možno si zakoupit drobná kouzla již od „desetikoruny“, větší kouzla, ale i upomínkové předměty.

TERMÍN A ČAS S POPTÁVKOU PIŠTE NA: INFO@KLUBKOUZEL.CZ

Vzhledem k omezené kapacitě(64 míst) je nutné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas a zarezervovat si místa.

Ceník vstupného:

Dětské vstupné - Muzeum kouzel 50,- Kč
Pedagogický doprovod – Muzeum kouzel 70,- Kč
Doprovodný program – kouzelnické představení 60,- Kč
Prohlídka Muzea + kouzelnické představení 80,- Kč

Ceník vstupného je včetně průvodce!

Přijímáme pouze hotovost.

Prohlídka musea pro veřejnost

Chcete si jen projít muzeum? Využijte otevírací dobu určenou pro veřejnost.

Po - dočasně uzavřeno
Út - dočasně uzavřeno
St - dočasně uzavřeno
Čt - dočasně uzavřeno
Pá - dočasně uzavřeno
So - 12:30 – 15:00
Ne - dočasně uzavřeno

Pro MŠ, ZŠ, SŠ, organizace, příměstské tábory a větší skupiny dle domluvy i jiný termín.

Ceník vstupného do Muzea kouzel:

Děti do 3,99 let ZDARMA
Dětské od věku 4 let – 17,99let 90,- Kč
Dospělá osoba 125,- Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 350,- Kč
Skupiny nad 20 osob 80,- Kč / osoba
ZTP-P 50,- Kč + doprovod zdarma

Ceník vstupného na kouzelnické představení:

Děti do 3,99 let 39,- Kč
Dětské od věku 4 let – 17,99let 129,- Kč
Dospělá osoba 159,- Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 490,- Kč
Skupiny nad 20 osob 109,- Kč / osoba
ZTP-P 79,- Kč + doprovod zdarma
Vstupenka 1+1 ZDARMA pro dárce krve, který se prokáže průkazem dárce spolu s občanským průkazem. Při nákupu vstupenky pro dítě či dospělého může dárce krve využít vstupenku pro sebe zdarma.

Ceník vstupného na kouzelnické představení
a prohlídku muzea kouzel:

Děti do 3,99 let ZDARMA
Dětské od věku 4 let – 17,99let 170,- Kč
Dospělá osoba 240,- Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 690,- Kč
Skupiny nad 20 osob 150,- Kč / osoba
ZTP-P 90,- Kč + doprovod zdarma

Informace pro skupiny

Skupiny lze objednat rovněž mimo otevírací dobu, a to se 14ti denním předstihem! Skupina nad 15 osob má 20% slevu na vstupném. Je však nutné počítat s maximálním počtem 30 osob vzhledem k omezenému prostoru. Popřípadě „na etapy“. Průvodce je v ceně vstupenky. Kouzelník v délce cca 30min je zpoplatněn částkou 39Kč/osoba.

Přijímáme pouze hotovost.

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. Logo
Náš dárkový poukaz na Darujpoukaz.cz Pardubice - žijeme kulturou!
Klub dárců
Pardubice - žijeme kulturou!
info@klubkouzel.cz

Jana Palacha 473
530 02 Pardubice

Spisovná značka: L 10910 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové