Naše muzeum kouzel Vám nabízí

Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Rádi bychom vám představili expozici kouzelnických pomůcek, aparátů, rekvizit a iluzí, se kterými kouzlili naši předci a průkopníci českého kouzelnictví, galerii starých litografických plakátů, kouzelnických programů a fotografií kouzelníků. Rádi bychom vás seznámili s desítkami kouzelníků působících v letech minulých, ale i současných především na našem území České republiky, ale i zahraničí, Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska i Ameriky.

Především díky dlouholeté sběratelské činnosti českého kouzelníka a sběratele Pavla Langera, badatele Libora Štengla, inspiraci kouzelníka a sběratele Jardy Zacha a díky spolupráci Margo Grootveld, ženy bývalého zahraničního sběratele, jsme mohli tuto sbírku sestavit a exponovat. Vytvořili jsme expozici různých oblastí moderní magie, jako jsou salonní kouzelnictví, mikromagie, karetní magie, jevištní magie, mentální magie, manipulace, eskamotérství i jevištní iluze.

Vedle vybudování tohoto soukromého muzea kouzel nadále vyvíjíme činnost sběratelskou, badatelskou a chystáme také vydávání publikací. Expozice má také svůj edukativní potenciál. Rozvíjí kulturní vzdělanost, inspiraci, kreativitu, ale i motivaci.

Expozice kouzelnických pomůcek, aparátů a rekvizit z celého světa je jediná nejkomplexnější a nejrozsáhlejší v České republice srovnatelná minimálně s evropskou úrovní! U nás nahlédnete pod pokličku kouzelnického řemesla a naučíte se jednoduchá kouzla pro pobavení svých blízkých a přátel …

Komentované prohlídky muzea kouzel pro školy a školky s doprovodným kouzelnickým představením *

Tyto speciální prohlídky se konají každé úterý a čtvrtek od 9 a 13 hodin, a jsou určeny pro především pro školy i školky. Prohlídka kouzelnických rekvizit s doprovodným programem trvá od 50 minut až 1,5h, dle zájmu dětí. Objednané školní skupiny získávají průvodce, který děti provede cca půl hodiny muzeem, zasvětí do historie kouzelnictví a příběhů o kouzlech, zakouzlí, provede kouzelnickou scénou.

Tuto prohlídku lze zpestřit o doprovodný program kouzelníka - kouzelnické představení přímo na jevišti.

Po prohlídce a kouzelnickém představení je možno si zakoupit drobná kouzla již od „desetikoruny“, větší kouzla i upomínkové předměty.

POKUD VÁM NABÍZENÉ TERMÍNY NEVYHOVUJÍ - PIŠTE NA: INFO@KLUBKOUZEL.CZ

Vzhledem k omezené kapacitě(64 míst) je nutné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas a zarezervovat si místa.

Ceník vstupného:

Děti do 4 let ZDARMA
Dětské od věku 5ti let 50,- Kč
Pedagogický doprovod 70,- Kč

Ceník vstupného je včetně průvodce!

Prohlídka musea pro veřejnost

Chcete si jen projít muzeum? Využijte otevírací dobu určenou pro veřejnost.

Po Zavřeno

Út 13:00-18:00 - průvodce kouzelník, (polední pauza 12:00-13:00)

St zavřeno

Čt 15:00-17:00 - škola kouzel

Pá zavřeno

So 09:00-18:00 - průvodce kouzelník, (polední pauza 12:00-13:00)

Ne zavřeno

Ceník vstupného:

Děti do 4 let ZDARMA
Dětské od věku 5ti let – 18let 70,- Kč
Dospělá osoba 90,- Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 250,- Kč
Skupiny nad 15 osob 70,- Kč / osoba
ZTP-P 50,- Kč + doprovod zdarma

Ceník vstupného je včetně průvodce!

Informace pro skupiny

Skupiny lze objednat rovněž mimo otevírací dobu, a to se 14ti denním předstihem! Skupina nad 15 osob má 20% slevu na vstupném. Je však nutné počítat s maximálním počtem 30 osob vzhledem k omezenému prostoru. Popřípadě „na etapy“. Průvodce je v ceně vstupenky. Kouzelník v délce cca 30min je zpoplatněn částkou 39Kč/osoba.

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. 739 337 383
info@klubkouzel.cz