Naše muzeum kouzel Vám nabízí

Vstupte do světa kouzel a magie a setkejte se s průkopníky, řemeslníky a umělci českého kouzelnictví. Zveme vás na prohlídku jedinečného muzea kouzel plného starých kouzelnických exponátů. Pouze u nás je možné nahlédnout do historie kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost, a to na ploše přibližně 250 m². Soukromá sbírka kouzelnických rekvizit z celého světa je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni.

Rádi bychom vám představili expozici kouzelnických pomůcek, aparátů, rekvizit a iluzí, se kterými kouzlili naši předci a průkopníci českého kouzelnictví, galerii starých litografických plakátů, kouzelnických programů a fotografií kouzelníků. Rádi bychom vás seznámili s desítkami kouzelníků působících v letech minulých, ale i současných především na našem území České republiky, ale i zahraničí, Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska i Ameriky.

Především díky dlouholeté sběratelské činnosti českého kouzelníka a sběratele Pavla Langera, badatele Libora Štengla, inspiraci kouzelníka a sběratele Jardy Zacha a díky spolupráci Margo Grootveld, ženy bývalého zahraničního sběratele, jsme mohli tuto sbírku sestavit a exponovat. Vytvořili jsme expozici různých oblastí moderní magie, jako jsou salonní kouzelnictví, mikromagie, karetní magie, jevištní magie, mentální magie, manipulace, eskamotérství i jevištní iluze.

Vedle vybudování tohoto soukromého muzea kouzel nadále vyvíjíme činnost sběratelskou, badatelskou a chystáme také vydávání publikací. Expozice má také svůj edukativní potenciál. Rozvíjí kulturní vzdělanost, inspiraci, kreativitu, ale i motivaci.

Expozice kouzelnických pomůcek, aparátů a rekvizit z celého světa je jediná nejkomplexnější a nejrozsáhlejší v České republice srovnatelná minimálně s evropskou úrovní! U nás nahlédnete pod pokličku kouzelnického řemesla a naučíte se jednoduchá kouzla pro pobavení svých blízkých a přátel …

Komentované prohlídky muzea kouzel pro školy a školky s doprovodným kouzelnickým představením *

Tyto speciální prohlídky se konají každé úterý a čtvrtek od 9 a 13 hodin, a jsou určeny pro především pro školy i školky. Prohlídka kouzelnických rekvizit s doprovodným programem trvá od 50 minut až 1,5h, dle zájmu dětí. Objednané školní skupiny získávají průvodce, který děti provede cca půl hodiny muzeem, zasvětí do historie kouzelnictví a příběhů o kouzlech, zakouzlí, provede kouzelnickou scénou.

Tuto prohlídku lze zpestřit o doprovodný program kouzelníka - kouzelnické představení přímo na jevišti.

Po prohlídce a kouzelnickém představení je možno si zakoupit drobná kouzla již od „desetikoruny“, větší kouzla i upomínkové předměty.

POKUD VÁM NABÍZENÉ TERMÍNY NEVYHOVUJÍ - PIŠTE NA: INFO@KLUBKOUZEL.CZ

Vzhledem k omezené kapacitě(64 míst) je nutné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas a zarezervovat si místa.

Ceník vstupného:

Děti do 4 let ZDARMA
Dětské od věku 5ti let 50,- Kč
Pedagogický doprovod 70,- Kč

Ceník vstupného je včetně průvodce!

Prohlídka musea pro veřejnost

Chcete si jen projít muzeum? Využijte otevírací dobu určenou pro veřejnost.

Po Zavřeno

Út Zavřeno

St zavřeno

Čt Zavřeno

Pá zavřeno

So 09:00-18:00 - průvodce kouzelník, (polední pauza 12:00-13:00), pravidelný program ve 13h

Ne zavřeno

Ceník vstupného:

Děti do 4 let ZDARMA
Dětské od věku 5ti let – 18let 70,- Kč
Dospělá osoba 90,- Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 250,- Kč
Skupiny nad 15 osob 70,- Kč / osoba
ZTP-P 50,- Kč + doprovod zdarma

Ceník vstupného je včetně průvodce!

Informace pro skupiny

Skupiny lze objednat rovněž mimo otevírací dobu, a to se 14ti denním předstihem! Skupina nad 15 osob má 20% slevu na vstupném. Je však nutné počítat s maximálním počtem 30 osob vzhledem k omezenému prostoru. Popřípadě „na etapy“. Průvodce je v ceně vstupenky. Kouzelník v délce cca 30min je zpoplatněn částkou 39Kč/osoba.

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. 739 337 383
info@klubkouzel.cz