Klubovna kouzel Pardubice

Pojď kouzlit, staň se kouzelníkem.

Kouzlení je jeden z nejrozšířenějších způsobů, jak aktivně odpočívat, relaxovat a zapomínat na všední starosti. Je to disciplína, která nezklame a potěší, uvolní i napne, učí vnímat, je hrou a především pobaví. Kouzlení je koníček pro každého, nezáleží na věku, je vhodné pro muže i ženy, pro kluky i dědy. Máte-li kladný vztah ke kouzlení, přitahuje vás kouzelnictví, iluze, karetní manipulace a magie, jsi-li zábavný a hravý, patříš k nám.

V naší klubovně kouzlíme, pouštíme si přehrávky kouzelnických představení, bádáme nad kouzly, rekvizitami a pomůckami, učíme se kouzelnické manipulaci, čteme v různých příručkách a učebnicích, sdílíme společné, ale také jezdíme na kouzelnické festivaly, soutěže a semináře. Navštěvujeme kamarády a přátele kouzelníky, výrobce a prodejce kouzel, pořádáme kouzelnická vystoupení.

Kroužek kouzel

Kroužek je pro každého bez omezení věku. Koná se pravidelně každý čtvrtek od 15 – 18h. v klubovně kouzel, v Pardubicích, ulice Jana Palacha 473, pod vedením patrona klubu Mr.Juliuse Nemeše. Především se učíme správné technice provedení kouzla, manipulace a předvedení triku.

Cvičebna kouzel

Cvičebnou se rozumí místo – jeviště, na kterém se nacvičuje programové kouzelnické číslo pro budoucí představení před diváky. Zprvu pro členy klubu, své rodinné příslušníky, ale i přátele a spolužáky, sousedy a známé. Vyzrálejší „cvičenci“ – učňové jsou pod vedením patrona klubu, učitele a dlouholetého kouzelníka výrobce rekvizit Mr.Juliuse Nemeše vedeni k soutěžím, představením na festivalech, ale i budoucí profesionální dráze ! Mr.Julius Nemeš vyučil spousty kouzelníků, mezi které patří nynější profesionální kouzelníci Jan Tomeš, Veronika Luxová, Petr Měčíř, František Samek - Frederik a další.

Knihovna

Pro členy klubu je připravena rozsáhlá knihovna učebnic, cvičebnic, seminářů, návodů kouzel, ale i knih o historii kouzelnictví se spoustou fotografií, a to především v Českém jazyce, ale i v anglickém, německém i ruském. Mezi nejznámější publikace patří knížky od známých českých autorů Václava Zůry, Miroslava Švadlenky, Františka Cacha, Leopolda Beránka, Antonína Kodyma a také slovenského autora Ladislava Horala, německého autora Jochena Zmecka, ruského Alexandra Vadimova, amerického Tarbell Course a dalších…

Členové
Nemeš
Julius Nemeš

Bývalý profesionální kouzelník s dlouholetou praxí(cca 54let), výrobce rekvizit, režisér, učitel a vychovatel spousty kouzelníků. Zakladatel Klubu. Patron Klubu.

Kůrka
Ladislav Kůrka

Sběratel kouzelnických rekvizit, knižní publikace, upomínkových předmětů a plakátů. Táta Ládíka. Zakladatel Klubu.

Kůrka
Ladislav Kůrka jr.

Mladý, perspektivní a všestranný Ládík. První člen Klubu.

Kopecký
David Kopecký

Mladý, učenlivý a houževnatý učeň. Praxe kouzlení 3 roky.

Kelly

Profesionální kouzelnice, čtvrtá pokračující generace slavného kouzelnického rodu Kellner, choreografka, konzultantka. Na jevišti účinkuje od roku 1994.

Tomasiano

Profesionální kouzelník. Finalista Česko Slovensko má talent 2016. Držitel cen za mikromagii.

Josef Poncza

Prezident Unie Moravských Kouzelníků. Dvojnásobný Mistr ČR v moderní magii, profesionální kouzelník, držitel řady našich i mezinárodních ocenění z kongresů a soutěží v moderní magii, čestný člen klubu.

Pavel Langer

Kouzelník, historik a především sběratel. Čestný člen klubu.

Vendula Vávrová Horáková

Kouzelnice, redaktorka a tisková mluvčí HZS.

Josef Ulrich

Kouzelník, hudebník a učitel.

Jitka Doubková

Kouzelnice a milovník koní, studentka a podpora Muzea kouzel.

Libor Stengl
Libor Štengl

Historik a badatel kouzelníků 19stolení.

Renata Jůzová Táborská

Kouzelnice. Majitelka umělecké agentury Rendy Agency, člen výkonné rady ČMS a hlavni organizátorka festivalu Velka Cena divadla kouzel a Kouzelný koktejl. Organizátorka kulturně vzdělávacích akci pro děti a dospělé. Uspořádaní Mistrovství ČR v roce 2011. Čestná členka klubu.

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. 739337383
info@klubkouzel.cz