Klubovna kouzel Pardubice

Pojď kouzlit, staň se kouzelníkem.

Kouzlení je jeden z nejrozšířenějších způsobů, jak aktivně odpočívat, relaxovat a zapomínat na všední starosti. Je to disciplína, která nezklame a potěší, uvolní i napne, učí vnímat, je hrou a především pobaví. Kouzlení je koníček pro každého, nezáleží na věku, je vhodné pro muže i ženy, pro kluky i dědy. Máte-li kladný vztah ke kouzlení, přitahuje vás kouzelnictví, iluze, karetní manipulace a magie, jsi-li zábavný a hravý, patříš k nám.

V naší klubovně kouzlíme, pouštíme si přehrávky kouzelnických představení, bádáme nad kouzly, rekvizitami a pomůckami, učíme se kouzelnické manipulaci, čteme v různých příručkách a učebnicích, sdílíme společné, ale také jezdíme na kouzelnické festivaly, soutěže a semináře. Navštěvujeme kamarády a přátele kouzelníky, výrobce a prodejce kouzel, pořádáme kouzelnická vystoupení.

Kroužek kouzel

Škola kouzel – kroužek kouzel je určen především pro děti. Koná se pravidelně každý čtvrtek od 15 – 16h v klubovně kouzel (Muzeum kouzel), v Pardubicích, ulice Jana Palacha 473, pod vedením lektorů kouzelníků, kouzelnice Wendy a kouzelník David. Především se učíme správné technice provedení kouzla, manipulace a předvedení triku. Bližší info: 777 103 897, 725 876 375

Cvičebna kouzel

Cvičebnou se rozumí místo – jeviště, na kterém se nacvičuje programové kouzelnické číslo pro budoucí představení před diváky. Zprvu pro členy klubu, své rodinné příslušníky, ale i přátele a spolužáky, sousedy a známé. Vyzrálejší „cvičenci“ – učňové jsou pod vedením patrona klubu, učitele a dlouholetého kouzelníka výrobce rekvizit Mr.Juliuse Nemeše vedeni k soutěžím, představením na festivalech, ale i budoucí profesionální dráze ! Mr.Julius Nemeš vyučil spousty kouzelníků, mezi které patří nynější profesionální kouzelníci Jan Tomeš, Veronika Luxová, Petr Měčíř, František Samek - Frederik a další.

Knihovna

Pro členy klubu je připravena rozsáhlá knihovna učebnic, cvičebnic, seminářů, návodů kouzel, ale i knih o historii kouzelnictví se spoustou fotografií, a to především v Českém jazyce, ale i v anglickém, německém i ruském. Mezi nejznámější publikace patří knížky od známých českých autorů Václava Zůry, Miroslava Švadlenky, Františka Cacha, Leopolda Beránka, Antonína Kodyma a také slovenského autora Ladislava Horala, německého autora Jochena Zmecka, ruského Alexandra Vadimova, amerického Tarbell Course a dalších…

Členové
Nemeš
Julius Nemeš

Bývalý profesionální kouzelník s dlouholetou praxí(cca 54let), výrobce rekvizit, režisér, učitel a vychovatel spousty kouzelníků. Zakladatel Klubu. Patron Klubu.

Kůrka
Ladislav Kůrka

Sběratel kouzelnických rekvizit, knižní publikace, upomínkových předmětů a plakátů. Táta Ládíka. Zakladatel Klubu.

Kůrka
Ladislav Kůrka jr.

Mladý, perspektivní a všestranný Ládík. První člen Klubu.

Kopecký
David Kopecký

Mladý, učenlivý a houževnatý učeň. Praxe kouzlení 3 roky.

Kelly

Profesionální kouzelnice, čtvrtá pokračující generace slavného kouzelnického rodu Kellner, choreografka, konzultantka. Na jevišti účinkuje od roku 1994.

Tomasiano

Profesionální kouzelník. Finalista Česko Slovensko má talent 2016. Držitel cen za mikromagii.

Josef Poncza

Prezident Unie Moravských Kouzelníků. Dvojnásobný Mistr ČR v moderní magii, profesionální kouzelník, držitel řady našich i mezinárodních ocenění z kongresů a soutěží v moderní magii, čestný člen klubu.

Pavel Langer

Kouzelník, historik a především sběratel. Čestný člen klubu.

Vendula Vávrová Horáková

Kouzelnice, redaktorka a tisková mluvčí HZS.

Jitka Doubková

Kouzelnice a milovník koní, studentka a podpora Muzea kouzel.

Libor Stengl
Libor Štengl

Historik a badatel kouzelníků 19stolení.

Standovskij

Mladý houževnatý kouzelník s praxí devět let, karetní magie, dětská kouzla.

Standa Kosmák

Kouzelník s praxí(cca 35let), lektor, bavič, žonglér a především průvodce muzea

Zdena Bořánková

Kouzelnice s praxí(cca 7měsíců), soutěživá hravá a zábavná „bábina“. Cukrářka a fotografka.

Květa Jirásková

Pokladní a účetní, obdivovatelka kouzel

Vojta Linhart

Kouzelník s dlouholetou praxí

Pardubický klub Kouzla a magie, z.s. Logo
Náš dárkový poukaz na Darujpoukaz.cz Pardubice - žijeme kulturou!
Klub dárců
Pardubice - žijeme kulturou!
info@klubkouzel.cz

Jana Palacha 473
530 02 Pardubice

Spisovná značka: L 10910 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové